Údržba robotickej kosačky

pablo-2.png

Rozhodnutie kúpiť robotickú kosačku nie je vecou niekoľkých minút. Ak zvažujete či si zadovážite chytrého robota na vašu záhradu určite hľadáte čo najviac informácii. Okrem ceny, výkonu či všetkých potrebných parametrov vás v neposlednom rade zaujíma aj údržba robotickej kosačky. Čo všetko teda obnáša?

Výmena nožov na robotickej kosačke

Výmena nožov je dôležitým krokom pri údržbe robotickej kosačky. Iba s ostrými nožmi dokáže vaša robotická kosačka dosiahnuť uspokojivý výsledok a pokosiť váš trávnik rovnomerne. Dostatočne ostrými nožmi tiež predídete  nadmernej záťaži stroja pri kosení. Nože robotickej kosačky môžete vymeniť aj sami. Niektoré modely robotických kosačiek nepotrebujú výmenu nožov, ale stačí ich len prebrúsiť. Všeobecne sa však odporúča priniesť robotickú kosačku na výmenu či prebrúsenie nožov do servisu, keďže servis má na všetky tieto úkony potrebné vybavenie. V servise vám tiež skontrolujú či je stroj po výmene nožov vyvážený.

 

 

Údržba robotickej kosačky

Štandardom pri údržbe robotickej kosačky je okrem pravidelnej výmeny nožov aj čistenie robotickej kosačky a jej zazimovanie – uskladnenie mimo sezóny. Pri čistení robotickej kosačky potrebujete dosiahnuť aby sa predovšetkým v spodnej časti kosačky nenachádzali zvyšky pokosenej trávy a iné nečistoty, ktoré sa pri bežnej prevádzke do nej dostanú. Ak necháte robotickú kosačku dlhodobo znečistenú nečistoty sa začnú vrstviť čo môže spôsobiť poruchy stroja.

 

 

Robotická kosačka v zime

Po skončení sezóny kosenia je nevyhnutné robotickú kosačku zazimovať, čo v praxi znamená, že je potrebné ju vyčistiť a plne nabitá sa uskladňuje v priestoroch, v ktorých v zime teplota neklesne pod 10° C. Ideálnym miestom na uskladnenie vašej robotickej kosačky na zimu je vykurovaná garáž, dielňa či pivnica. Kosačku je potrebné pravidelne počas tejto doby kontrolovať a v prípade potreby dobiť. Nesmie ostať vybitá. Ak by ste robotickú kosačku cez zimné mesiace nechali vonku mohlo by to mať za následok najmä poškodenie akumulátora, pretože nízka teplota batériu vo vašej robotickej kosačke ničí. Ďalšou možnosťou pri zazimovaní je uskladniť kosačku u nás v profesionálnom servise GAZDA CENTRUM. Vášho robota na zimu uskladníme a pripravíme na ďalšiu sezónu.

 

 

Nezabúdajte na  bezpečnosť

Pri akejkoľvek manipulácii s robotickou kosačkou konajte v súlade s pokynmi uvedenými v návode na používanie a s odporúčaním predajcu či servisného technika. Akákoľvek údržba stroja nie je možná ak je stroj zapnutý, či priamo za jeho chodu. Ak ste sa rozhodli vykonať údržbu vašej robotickej kosačky doma, použite všetky dostupné ochranné prostriedky, aby ste predišli porezaniu či inému úrazu. Uistite sa, že pracovný stôl, na ktorom vykonávate údržbu robotickej kosačky je dostatočne suchý a stabilný. Nenechávajte vaše deti v blízkosti robotickej kosačky ak práve vykonávate údržbu. Uistite sa, že náhradné či opotrebované nože nie sú na dosah deťom, robotické kosačky majú nože ostré ako britva. Údržba robotickej kosačky doma si vyžaduje najmä sústredenie opatrnosť.

 

 

>>> Potrebujete poradiť s údržbou vašej robotickej kosačky? Kontaktujte nás. <<<

 

Spät na blog

Poradca pri výbere kosačky

Rozloha pozemku
m2
Cena
0
0
Nájdených produktov: 26
AKO-VYBRAT.jpg
Rady pre nákup robotických kosačiek

Pozrite si zopár rád, ako sa riadiť pri nákupe vašej novej robotickej kosačky.

+ Čítať ďalej
pablo-1.png
Čistenie robotickej kosačky

Robotická kosačka nám pomáha udržiavať záhradu stále upravenú a zanecháva náš trávnik krásne zelený. Šetrí nám čas a aj nemalé financie. Aby nám...

+ Čítať ďalej
pablo-2.png
Údržba robotickej kosačky

Rozhodnutie kúpiť robotickú kosačku nie je vecou niekoľkých minút. Ak zvažujete či si zadovážite chytrého robota na vašu záhradu určite hľadáte čo...

+ Čítať ďalej

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke Cookies politika.