Čistenie robotickej kosačky

pablo-1.png

Robotická kosačka nám pomáha udržiavať záhradu stále upravenú a zanecháva náš trávnik krásne zelený. Šetrí nám čas a aj nemalé financie. Aby nám mohla slúžiť čo najdlhšie je dôležité sa o ňu dobre starať. K bežnej starostlivosti patrí najmä čistenie robotickej kosačky, ktoré by sa nemalo zanedbať.

Dôležitá je najmä pravidelnosť

Po skončení kosenia ostáva robotická kosačka znečistená zvyškami pokosenej trávy, prachom či inými nečistotami, ktorých sa kosačka nedokáže zbaviť sama. Je preto dôležité pravidelne manuálne kosačku čistiť, aby ostala zachovaná kvalita kosenia, a tiež, aby ste predišli rýchlemu opotrebovaniu niektorých dielov alebo poruche stroja. Ak robotickú kosačku nečistíte pravidelne môže sa stať, že niektoré nečistoty pôjdu umyť ťažko a časom sa začnú vytvárať vrstvy, ktoré môžu poškodiť stroj. Čistenie robotickej kosačky pritom nie je časovo a ani finančne náročné, je veľmi jednoduché a nepotrebujete k nemu ani špeciálne vybavenie.

 

 

Čistenie robotickej kosačky – ako na to?

Kefou s jemnými štetinami je možné odstrániť zvyšky suchej trávy zo spodnej časti kosačky a kolies a druhou menšou kefkou sa zasa dostanete na miesta, ktoré sú ťažšie prístupné a môžu tam ostať nečistoty. Môže sa stať, že ak kosačka dlhšie stála v domčeku mohol sa dnu dostať hmyz (napr. ušiaky), treba preto s menšou kefkou prejsť každú škáru. Vlhkou textilnou utierkou poutierať ďalšie nečistoty ako na spodnej časti kosačky, tak aj na vrchu a zvonku kosačky. Následne stačí kosačku vyutierať do sucha druhou jemnou textilnou utierkou. Niektorí výrobcovia robotických kosačiek predávajú aj sady na čistenie, ktoré obsahujú kefy, utierky či rôzne špeciálne prípravky na odstraňovanie nečistôt, čo môže byť nápomocné hlavne keď je kosačka viac znečistená. Samozrejme, pri čistení robotickej kosačky treba myslieť na bezpečnosť, preto sa pred samotným čistením uistite, či je kosačka vypnutá a či nehrozí nebezpečenstvo porezania sa na nožoch kosačky. Pri čistení kosačky je najlepšie použiť ochranné rukavice.

 

Na čo si dať pozor

Tak ako všade, tak aj pri čistení robotických kosačiek platí, že menej je viac, a preto nie je dobré robotickú kosačku umývať silným tlakom vody, umývanie za pomoci tlakového čističa, či záhradnej hadice sa neodporúča aj napriek tomu, že v mnohých videách na internete požívatelia robotických kosačiek svoje kosačky takýmto spôsobom čistia a garantujú, že nemôže dôjsť k poškodeniu. Určite nie je vhodné používať agresívne čistiace prostriedky, bielidlá či chlór.

Pravidelným čistením robotickej kosačky predĺžite jej životnosť a zachováte kvalitu kosenia.

 

>>>Informujte sa ako sa starať o robotickú kosačku<<<

Video

Spät na blog

Poradca pri výbere kosačky

Rozloha pozemku
m2
Cena
0
0
Nájdených produktov: 26
AKO-VYBRAT.jpg
Rady pre nákup robotických kosačiek

Pozrite si zopár rád, ako sa riadiť pri nákupe vašej novej robotickej kosačky.

+ Čítať ďalej
pablo-1.png
Čistenie robotickej kosačky

Robotická kosačka nám pomáha udržiavať záhradu stále upravenú a zanecháva náš trávnik krásne zelený. Šetrí nám čas a aj nemalé financie. Aby nám...

+ Čítať ďalej
pablo-2.png
Údržba robotickej kosačky

Rozhodnutie kúpiť robotickú kosačku nie je vecou niekoľkých minút. Ak zvažujete či si zadovážite chytrého robota na vašu záhradu určite hľadáte čo...

+ Čítať ďalej

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať na stránke Cookies politika.